Ścierniwa

Do obróbki strumieniowo-ściernej przynależy zarówno cięcie jak i obróbka powierzchniowa - kształtowanie i czyszczenie. Podstawowymi cechami opisującymi proces obróbkowy są parametry technologiczne, takie jak ciśnienie i wydatek medium (wody, powietrza, wody + powietrze) odległość dyszy od materiału i prędkość posuwowa, oraz własności strukturalne strumienia - jego kształt, skład, rodzaj i udział ścierniwa, wielkość i kształt ziaren ściernych. Z uwagi na fakt, że w obróbce strumieniowo-ściernej to właśnie rozpędzone do dużej prędkości ziarna ścierne w kontakcie z obrabianym materiałem powodują jego erozję, a od własności ścierniwa w istotny sposób zależy wydajność i jakość obróbki.

Śrut produkowany jest w różnych rozmiarach. Mniejsze granulacje pozwalają uzyskać gładsze i wypolerowane powierzchnie. Większe rozmiary czyszczą bardziej agresywnie i tworzą powierzchnie bardziej chropowate.

Ze względu na kształt śrutu, materiał dzieli się na dwa rodzaje: śrut staliwny łamany i śrut staliwny kulisty. śrut stalowy łamany produkuje się rozkruszając śrut kulisty i pozwala on na bardziej agresywne, efektywne oczyszczanie.

Skład chemiczny:

 

Śrut staliwny łamany

Śrut staliwny łamany

Śrut staliwny łamany (ostro krawędziowy) jest ścierniwem metalicznym ulepszanym cieplnie, wytwarzanym w procesie skruszenia śrutu staliwnego kulistego. Główne zastosowanie śrut ten znajduje w pneumatycznych komorach śrutowniczych więcej...

zapytaj o ofertę

Zapytaj o ofertę

 
Śrut staliwny kulisty

Śrut staliwny kulisty

Śrut staliwny kulisty jest ścierniwem metalicznym ulepszanym cieplnie, wytwarzanym z ciekłego staliwa. Główne zastosowanie śrut ten znajduje w pneumatycznych oczyszczarkach wirnikowych wyposażonych w koła rzutowe. więcej...

zapytaj o ofertę

Zapytaj o ofertę

 
Wszelkie prawa zastrzeżone przez ATP Poland © 2016